Állattenyésztés

Méhészet:


A méhecskékkel a főiskolai tanulmányaim során találkoztam először. Már először megragadott ezeknek a kicsi lényeknek a tökéletessége. Ebben az időszakban vásároltam 2 méhcsaládot melyeket nagy szeretettel gondozgattam, mint hobby méhész. A pályázat elnyerése után 2015-ben vásároltam meg 30 méh családot. Jelenlegi állományom már 50 családra növekedett. Most ezt a méhállományt gondozgatom nagy szeretettel :) Többféle kaptártípusban laknak a méhecskéim. NB félkeret, Hunor és NB 18 keretes kaptárban, melyek lehetővé teszik sokféle fajtaméz termeltetését és kiváló méhszaporulatot is biztosítanak.
Méheink készítenek repce, akác, vegyes virág, napraforgó, selyemkóró mézet.
Különleges mézeket és méhészeti termékeket is készítek. Ilyen pl: propolisz tinktúra, sokféle gyógynövényes méz és propoliszos méz is megtalálható a kínálatomban.


Szarvasmarha tenyésztés:



Szarvasmarha tartással és tenyésztéssel generációk óta foglalkozik családom, tehát már gyermekként megismerkedtem a tejtermeltetés és a marha hizlalás gyakorlati módjával. Az agrár egyetemen széleskörű ismeretekre tettem szert genetika, takarmányozás és tenyésztés terén, amelyet a gyakorlatban kamatoztatni tudok. Erre az elméleti és gyakorlati tudásra alapozva koncentrált tejű fajtákkal-amely jersey, kárpáti borzderes és magyar tarka- szeretnék kiváló minőségű teméket előállítani és ezt a vonalat követve tenyészteni. Az ősi háztáji fajta a kárpáti borzderes jövőbeni tenyésztésével a fajtamegőrzés a célom.

Lótenyésztés:



"A lovaglás egyfajta magatartásforma is, hiszen a ló megtanítja az embert viselkedni." (Dallos Gyula)

A lótartás és a lóval való foglalatosság egy nagy szerelem az életemben. A családomban mindig is volt ló, tehát korán beletanultam a gongozás, ápolás és a lóval való munka gyakorlatába.
Az agrár egyetemen lótenyésztésre szakosodtam, majd elvégeztem az egyetem ménesgazda szakát is. Nem volt kérdés számomra, hogy ezt az irányt folytatni fogom.
A terület adottságai különösen alkalmasak a lótenyésztéshez, mivel 6 ha-os legelő tartozik a farmhoz, amely ideális környezetet biztosít a lótenyésztéshez. Jelenleg két tenyészkancával rendelkezem, egy magyar sportló kancával és egy welsh póni kancával. A jövőbeni szaporulat a magyar sportló állományt értékes egyedekkel növelheti a versenysport és a rekreáció területén egyaránt. Távlati terveim között szerepel őshonos magyar kancaállomány tenyésztésbe állítása is.

Nyúl tenyésztés:

A házinyúl tartása és élelmiszer célú felhasználása mindig is megszokott volt a hagyományos háztáji gazdaságokban. Családomban mindig természetes volt ezeknek a kis igényű állatoknak a tartása, szaporítása és persze a nyúlpaprikás készítése :)
Gazdaságomat a sokoldalúság, több lábon állás jellemzi, így nem maradhatott ki a nyúlállomány termelésbe állítása sem. Jelenleg egy kisebb háztáji jellegű állományt tartok és szaporítok.